• Centrum Osteopatii

    Osteopatia pediatryczna to szeroka dziedzina. Nie wiele różni się od osteopatii dla dorosłych. Jednak potrzebna jest fachowa wiedza, aby móc leczyć noworodki

Osteopatia pediatryczna – czym jest?

Kiedy po raz pierwszy rodzi się dziecko, każdy zastanawia się, czy rozwija się ono prawidłowo. Zaczynamy obserwować nasze dziecko i każde niewielkie zmiany konsultować najcześciej z wiedzą dostępną w Internecie. Jeśli korzystamy na codzień z Internetu, to wiemy, że wiedza zawarta w nim często odbiega od prawdy. Jednak trzeba dobrze wiedzieć do jakich artykułów czy literatury naukowej najlepiej sięgnąć. Okres od 0 do 12 miesięcy w rozwoju dziecka jest bardzo ważny i postępuje bardzo szybko. Czas po urodzeniu dziecka leci tak szybko, że wielu rzeczy nawet nie dostrzegamy. Często nawet jeśli zauważymy jakieś dysfunkcje u naszego dziecka, myślimy sobie „Jest małe to przejdzie z wiekiem”. Jest to mylne myślenie, gdyż im szybciej umówimy dziecko na rehabilitację czy do centrum osteopatii tym szybciej możemy mu pomóc. Jeśli osteopata wykryje jakieś nieprawidłowości może wysłać rodziców z dzieckiem na dodatkowe badania do specjalistów. Zazwyczaj jednak dzięki swojej wiedzy potrafi pomóc dziecku. Dzięki osteopatii pediatrycznej jesteśmy w stanie pomóc dziecku bardzo szybko.

Na jakie dysfunkcje osteopatia pediatryczna?

Każdy rodzic może rozpocząć leczenie osteopatyczne u swojego dziecka około 8 dnia życia u dzieci urodzonych o czasie, ale i również urodzonych po terminie. Sytuacja zmienia się w przypadku dzieci urodzonych wcześniej. Osteopatię pediatryczną stosujemy wtedy w oparciu o masę i długość ciała oraz stan ogólny noworodka. Osteopatia nie jest ograniczona wiekowo, można ją stosować również w późniejszym okresie życia. Poniżej wymienię kilka schorzeń, które można leczyć osteopatycznie.

To typowych schorzeń leczonych osteopatycznie zaliczamy: kolki, asymetrię tułowia, niedrożność kanalika łzowego, nadpobudliwość u dziecka, trudności ze snem, zaparcia, zapalenie ucha środkowego. Dzieci które mają problem z chodzeniem do 2 roku życia, ale i również dzieci które mają problemy z siadaniem. Również dzieci które mają ograniczenia ruchomości stawów, czy też mają wzmożone napięcia. Warto z takimi problemami zwrócić się do centrum osteopatii.

Centrum Osteopatii Jacek Buchta Katowice Bielsko Biała Żywiec Wisła Ustroń Tychy Szczyrk Sosnowiec Pszczyna Mikołów Chorzów Bytom - Tworzenie stron internetowych PirMing