Jeśli jesteś zainteresowany wizytą u osteopaty. Potrzebujesz rehabilitacji? Zapraszam do kontaktu

Co potrzebuje na pierwszą wizytę?

Pierwszą wizytę rozpoczniemy od krótkiej rozmowy/wywiadu, ponieważ osteopata potrzebuje szeregu informacji odnośnie Twojego życia. Dzięki temu będzie wstanie ustalić indywidualny plan leczenia, ponieważ każdy przypadek choroby, bądź dolegliwości jest inny. I to dzięki Państwa pomocy w centrum osteopatii poznam w jaki sposób działa wasz organizm. Pierwsze wizyty zazwyczaj są dłuższe, ponieważ jak wspomniałem wcześniej musimy ustalić w jaki sposób funkcjonuje wasz organizm. Po wstępnej rozmowie przejdziemy do badania osteopatycznego, pomoże to nam postawić diagnozę oraz ustalić plan leczenia. Zapraszam do zapoznania się na mojej stronie z ofertą, którą dla Państwa przygotowałem.

Jak się przygotować przed wizytą u osteopaty?

Wizyta u osteopaty to nic innego jak wizyta u lekarza, bądź specjalisty, ponieważ to osteopata podejmuje leczenie Państwa choroby potrzebuje waszą dokumentację związaną z dotychczasowym leczeniem. Jeśli posiadasz badania z rezonansu magnetycznego, zdjęcie RTG lub inne badania, które wiążą się z dolegliwością, weź je ze sobą a ja ocenię czy są nam potrzebne. Na pierwsza i kolejną wizytę przyjdź po lekkim jedzeniu unikaj alkoholu oraz leków osłabiających.

W trakcie pierwszej wizyty osteopata:

  • przeprowadzi wywiad lekarski, w którym zapyta m.in. o przebyte choroby, operacje czy urazy, a także styl życia i dietę,
  • wykona badanie palpacyjne,
  • przeanalizuje postawę ciała i zbada jego ruchomość,
  • przeprowadzi pierwsze testy medyczne,
  • zaproponuje konkretne, spersonalizowane leczenie manualne, które od razu wprowadzi,
  • może zasugerować zmianę diety bądź życiowych przyzwyczajeń, co wspomoże proces leczenia.